• Imperial STOUT 20%

  Imperial Stout 20% je velmi silné černé až desertní pivo. V chuti a vůni dominuje pražené, kávové a čokoládové aroma, což je způsobeno použitím speciálních sladů a praženého ječmene. Nízká bílá pěna a nižší říz jsou typické pro tento pivní styl. Se svými 8,5% alkoholu je pivo vhodné k archivaci.

  Více informací
   
 • Citra SMASH Ale 13%

  Single (S) Malt (M) and (A) single (S) hop (H) = SMASH: Pro pivo vařené z jedné odrůdy sladu a chmele. Použitým sladem je světlý český a chmelem tradiční americká voňavá CITRA. Výsledkem je slámově světlý ejl s výrazným aroma po tropickém ovoci a s výraznější hořkostí.

  Více informací
   
 • IPA 14%

  Vznešený pivní styl IPA s americkými chmely. Svrchně kvašené pivo s výrazným aroma po pryskyřici (až borovici), citrusech a tropickém ovoci. Typická je vyšší až suchá hořkost.

  Více informací
   
 • Ležák 11%

  Tradiční český ležák spodně kvašený, vařený dvourmutovým způsobem s jemnou hořkostí způsobenou českými odrůdami chmelů žatecký poloranný červeňák (ŽPČ) a Premiant.

  Více informací
   
 • SUN APA 12%

  Svrchně kvašené pivo stylu American Pale Ale. Zlatavá barva, příjemná plnost, osvěžující hořkost a aroma květin, ovoce a citrusů po amerických chmelech Cascade, Amarillo a Mosaic.

  Více informací
   

Novinky

Náš pivovar opět úspěl v soutěží Pivní koruna a Goleden Bohemia 2020 :-)

26.2.2020

Náš pivovar už třetí rok po sobě získal cenu české i zahraniční poroty v degustační soutěží pořádané v rámci Pivo Bier Ale Expo 2020. Máme velkou radost, protože vždycky je mnohem těžší úspěch obhájit 🙂 https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/poroty-mezi-nejlepsimi-pivovary-se-umistilo-27-vyrobcu/r~d794fb084f3111eab259ac1f6b220ee8/

R.I.P PET: rušíme pivo v PET lahvích

11.4.2019

R.I.P. PET!!! Naše pivo v PET lahvích odjíždí do věčných lovišť…Po dlouhosáhlém zvažování jsme se rozhodli, že naše lahvové pivo bude už jen ve skle. Vedlo nás k tomu několik důvodů: 1. Kvalita piva v PET: přeci jen ke konci své garanční doby bylo pivo v PET v horším stavu než ve . skleněné (ověřeno… Číst více »

Nachmelená Opice patří mezi nejlepší pivovary u nás!!!

9.4.2019

Náš pivovar získal Zlatou korunu v rámci české soutěže Pivní Koruna 2019 a v rámci mezinárodně hodnocené soutěže Golden Bohemia 2019. Zlatou korunu v obou soutěžích získalo jen 16 pivovarů z ČR!!! Degustační soutěž se konala na konci ledna v Praze, v rámci hodnocení se hodnotí všechna přihlášená piva daného pivovaru a pokud je většina… Číst více »

Kalendář speciálů na rok 2019

21.2.2019

Připravili jsme pro Vás předběžný kalendář speciálů, ať se máte na co těšit 😉 Tento rok se ponese v duchu chmele, takže budete moci ochutnat piva z nových chmelových odrůd, z čerstvého chmele a chmele, který byl připraven vymražováním. Výčet piv není konečný, chystáme pro Vás několik dalších překvapení… Už teď máme domluvené kooperační várky… Číst více »

IPA 14% je vítězem Zlaté pivní pečetě 2019 :-)

19.2.2019

Naše IPA 14% zvítězila v degustační soutěži Zlatá pivní pečeť 2019 v Českých Budějovicích. V rámci kategorie American India Pale Ale se soutěže zúčastnilo bezmála 100 vzorků a naše IPA v této konkurenci potvrdila to, co si o ni myslíme 🙂 Že je prostě nejlepší !!! Loni v této soutěži se dostala do finále a… Číst více »

Konec léta s Opicí 2018

15.8.2018

Přijďte s námi oslavit konec léta 1.9.2018 do areálu Zámeckého náměstí v Krnově 😉 Budeme se těšit!!!

Bohužel jsme dočasně bez piva…

18.5.2018

Moc se omlouváme, ale jsme dočasně bez piva…Montáž nové varny je v plném proudu a příští týden už vaříme. Teplé počasí dubna a května způsobilo vypití všech zásob. Takže jsme teď opravdu na suchu a pivo z nové varny bude snad po 8.6. Držte nám palce, ať to zvládneme za udržení psychického zdraví a zachovejte… Číst více »

Rozšířujeme výrobní kapacity

16.4.2018

Kvůli stále narůstající poptávce po našem pivu jsme byli nuceni navýšit výrobní kapacity našeho pivovaru. V průběhu dubna a května 2018 tak dojde k zvětšení varny a k navýšení počtu tanků pro kvašení a zrání piva. Na začátku dubna už k nám dorazily nové 20 hl tanky, do kterých musíme svižným tempem v průběhu dubna… Číst více »

Ocenění na Pivní koruně 2018

5.3.2018

Přivezli jsme si dvě ocenění z cen České a moravské pivní koruny 2018. V této degustační soutěži se hodnotí pivovar jako celek. Tzn. vzorky mezi sebou nesoutěží, ale každý vzorek musí projít dvěma koly hodnocení. Pokud takto projde nadpoloviční většina vzorků daného pivovaru, pak pivovar získává Zlatou korunu. Hodnotitelé byli z řad sládků a odborníků… Číst více »

Hoppy smile edition

28.4.2017

Nachmelený úsměv, tj. „HOPPY SMILE EDITION“ :-)…Chystáme sérii 4 piv typu SINGLE HOP, tzn. piva chmelená jak na varně tak za studena jedinou odrůdou chmele. Půjde o 4 várky za sebou, které budou vařeny vždy stejně za použití stejných sladů ale s jinými chmely. Vybrali jsme zajímavé odrůdy chmele (viz. plakát) a sami jsme zvědavi,… Číst více »

Naše Opice sbírají ocenění!!!

24.4.2017

Naše Opičky letos posbíraly už několik ocenění v degustačních soutěžích 🙂 Na Jarní ceně sládků ve Zvíkově se umístila POLOTMAVÁ 12% na 2.místě mezi polotmavými ležáky a SUN APA 12%  na 3.místě v kategorii Pale Ale. Tato degustační soutěž je největší akcí tohoto typu pro minipivovary ve střední Evropě. http://www.pivovar-zvikov.cz/cena_sladku.aspx?culture=cs-CZ Letos se druhý rok konala… Číst více »

Kalendář speciálů 2017

3.2.2017

Drazí Opičáci, představujeme Vám seznam speciálů z naší produkce, které budete moci ochutnat v průběhu roku 2017. Některá piva už jsme vařili i loni, ale chystáme i docela dost novinek. V únoru začínáme valentýnskou IPOU 16%, v březnu se vrátíme k úspěšnému pivu typu STOUT 12%, na Velikonoce (tentokrát v dubnu) připravíme zelené pivo s… Číst více »

Spuštění eshopu

28.11.2016

Drazí opičáci, od soboty 26.11.2016 je v provozu náš nový ESHOP 🙂 Najdete na něm několik našich produktů, v první vlně to jsou hlavně designová trička v super kvalitě 😉 Tzn. není to žádné tričko vytištěno v místní tiskárně, ale kvalitní tričko v moderním střihu ze 100% bavlny vyrobeno pro nás na míru se všemi… Číst více »

Dárkové balení Opiček

24.11.2016

Naše pivečka si NOVĚ můžete nechat zabalit do dárkového balení 🙂 Dovnitř lze nakombinovat jak PET tak skleněné lahve jakéhokoliv druhu vždy po 4 kusech!

Limitovaný speciál: Medový Honey ALE 13%

7.9.2016

V druhé polovině září bude k dostání nový speciál, tentokrát medový Honey Ale 13%. Spojení medu z Města Albrechtic s americkými chmely slibuje chuťový zážitek. Tak nečekejte, máme ho zase jen do vyprodání zásob!!!

Naše IPA 3. na soutěži Pivo České Republiky 2016!!!

7.6.2016

Naše IPA 14% se umístila na krásném 3.místě v kategorii Pale ALE, India Pale ALE a může se tak pyšnit titulem bronzové pivo České Republiky 2016. Tato degustační soutěž se koná tradičně na Výstavišti v Českých Budějovicích. Letošních degustací se zúčastnilo 67 pivovarů a degustátoři ohodnotili celkem přes 350 vzorků. Více na: http://www.vcb.cz/kalendar/433-slavnosti-piva/informace-pro-vystavovatele

Akce, kde nás můžete ochutnat

6.6.2016

Přinášíme Vám seznam nejbližších akcí, kde můžete ochutnat naše pivko, budeme se těšit na setkání a na společné debaty u stánku o pivu 🙂 – 11.6. Vratimov: Beerfest Vratimov; http://www.hostinecvedvore.cz/ – 17.-18.6. Ostrava Dolní oblast Vítkovice: Beerfest; http://beerfest-ostrava.cz/ – 24.-25.6. Hradec nad Moravicí: Hradecký slunovrat; http://hradeckyslunovrat.cz/ – 25.6. Nový Jičín: Pivobraní Nový Jičín; http://www.icnj.cz/cz/4-rocnik-pivobrani.html

15 litrové sudy v nabídce!!!

26.4.2016

NOVĚ 15 litrové soudky ve stálé nabídce!!! Přímo na pivovaru si můžete koupit 15 l sud piva, k tomu Vám můžeme nabídnout zapůjčení výčepního zařízení.